Nejlepší bary, kavárny a kluby České republiky pro rok 2010!


18. října večer byli vyhlášeni vítězové třetího ročníku soutěže o nejlepší bary, kavárny a kluby České republiky Czech Bar Awards 2010:

Vítězové Czech Bar Awards 2010

Julius Meinl Coffee Nejlepší cafe bar/kavárna
Vítěz kategorie Cafe Lounge, Praha (2. místo Cafe Louvre, Praha, 3. místo Cafe Savoy, Praha)

Absolut Nejlepší cocktail bar
Vítěz kategorie Hemingway Bar, Praha (2. místo Bugsy's Bar, Praha, 3. místo Žlutá Ponorka, České Budějovice)

Krups Nejlepší design bar
Vítěz kategorie Siddharta Café, Praha (2. místo Café Bar Perla, Praha, 3. místo Jack Daniels Pub Sokolov)

Bohemia Sekt Nejlepší hotelový bar
Vítěz kategorie Cloud 9, Hilton, Praha (2. místo Tom’s Bar, The Augustine, Praha, 3. místo Barego, Mandarin Oriental, Praha)

Staropramen Nejlepší klub
Vítěz kategorie Phenomen, Praha (2. místo Žumberská stodola, Plzeň, 3. místo Two Faces, Brno)Podívejte se na fotografie ze slavnostního vyhlašování.

Prezident České barmanské asociace, pan Aleš Svojanovský, výsledky hodnocení komentuje slovy: “Podniky, které se dostaly do finále Czech Bar Awards jsou na velmi vysoké úrovni a zvlášť mezi prvními třemi byly jen malé rozdíly v konečných výsledcích. To, co v mnoha kategoriích rozhodlo, byla vstřícnost a kvalita personálu. Opět se potvrdilo, že úspěch v podnikání je hlavně o lidech.”

„Soutěž Czech Bar Awards představuje veřejnosti bary, kavárny a kluby které, které převyšují ostatní kvalitou, čistotou, přátelským prostředím a atmosférou, originální nabídkou a také vzdělaným, zručným a upraveným personálem, který s hosty komunikuje. Všechny letošní vítěze i finalisty můžeme veřejnosti jednoznačně doporučit k návštěvě jako skvělé bary, kavárny a kluby.“ říká Martin Kraut, ředitel soutěže a vydavatel časopisu Barlife, který je odborným garantem Czech Bar Awards.

V každé kategorii se do finálového výběru dostalo šest podniků – tři, které získaly nejvíce hlasů od veřejnosti a tři, které byly nominovány odborníky z oblasti gastronomie. V posledním kole soutěže tyto finalisty navštívili porotci z řad organizátora soutěže, časopisu Barlife, České barmanské asociace a Coffee Association. Porota hodnotila 32 přísných kritérií, mezi které patří přístup personálu, kvalita a chuť připraveného nápoje, prostředí podniku, hygiena a další.

V Czech Bar Awards 2010 veřejnost hlasovala prostřednictvím sms a internetu od června do září. V letošním třetím ročníku bylo přijato 6 584 platných hlasů, což je 50 % nárůst oproti loňskému roku. V rámci večera vystoupil také Marian Beke, barman z londýnského Artesian baru, který patří mezi současné nejprogresivnější mixology na světě. Vyhlášení vítězů Czech Bar Awards se stalo opět po roce vrcholem dění na české barové scéně.

Již nyní se můžeme těšít na další ročník, Czech Bar Awards 2011!